Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketinde zarar gören ve barınma ihtiyacı bulunan afetzedelerimizin geçici olarak barınabilmelerini sağlayacak, ikinci bir konuta sahip olanların desteğini ihtiyaç sahiplerine ulaştırma amacıyla hazırlanan projemiz kapsamında;
Yaşanan felaketten etkilenen ailelerin, yazlık evleri bulunan ya da ikinci konut sahiplerinin kullanmadıkları boş olan konutlarında barınma ihtiyaçlarının geçici olarak giderilmesi sağlanacaktır.
Projede konutunu konaklamaya açmak isteyen vatandaşlarımızın ve kullanılabilecek konutların envanterinin oluşturulması ilk aşama olarak belirlenmiştir.
Bu proje kapsamında yazlık evlerini veya ikinci konutlarını afetzedelerimize tahsis etmek isteyen yardımseverlerimiz başvurularını aşağıdaki formu doldurarak bize iletebilirler.
Projenin uygulanmasında;

 • İkinci konut niteliğindeki yapının envanteriyle birlikte zarar görmemesi,

 • Konut sahibinin formda belirteceği tarihte tahliye ve tesliminin sağlanması,

 • Konutun afetzedeye tesliminde ve iadesinde kamusal gözetim ve denetimin yapılması

 • amaçlanmaktadır.
  Konutlardan yararlanacak afetzedelerin tespiti AFAD ve kamu kurumları tarafından yapılacak olup, afetzedeler konutlara konut sahibinin bilgisi ve muvafakati alınarak yerleştirilecektir.
   
  İKİNCİ KONUT SAHİBİ FORMU
  Aşağıda bilgileri yer alan konut niteliğindeki taşınmazımı
  RadDatePicker
  RadDatePicker
  Open the calendar popup.
  tarihine kadar aşağıdaki nitelikte afetzede ailesinin barınma amaçlı kullanımına proje içeriğinde belirlenen şartlar ve taahhüt karşılığında bedelsiz olarak sunmayı kabul ediyorum.
   
  Konut Sahibinin
  Adı Soyadı
  Email Adresi
  Telefon Numarası
  Konutun
  Adresi
  Niteliği (site içi apartman dairesi, dublex, bağımsız bölüm, vb.)
  Isınma Şekli
  Barınabilecek Kişi Sayısı
  Demirbaş Listesi